Dovolená v Chorvatsku – jakou zvolit přepravu?

Dovolená v Chorvatsku – jakou zvolit přepravu?

O vaší dovolené rozhoduje mnoho faktorů. Vybíráte společný termín, který bude nejlepší, protože jako pracující nemáte neomezený čas a možnosti odjet jen tak na dovolenou. Dále vybíráte také destinaci, protože ta je stěžejní. Jednou věcí je, kam byste se rádi podívali a druhá, jaká je vaše finanční situace. Z obou věcí musí vyjít kompromis, tedy místo, kam zavítáte. K výběru destinace, která pro vás bude tou pravou, musíte myslet také na to, jak se na dovolenou dostat. Bude nejlepší rychlé letadlo? Nebo autobus, který nemusíte řídit a jednoduše si odpočinout také během cesty nebo využít klasicky automobil, který sice řídíte, ale díky tomu jste páni svého času?

Dostupná destinace, kterou si zamilujete!

Zvolili jste Chorvatsko? To je ostatně dostupná a velmi oblíbená destinace nejen českých turistů. Je to relativně blízko, moře je krásné a také čisté, s příjemným přístupem, který si oblíbí také méně zdatní plavci. Pro někoho může být Chorvatsko jasnou volbou, jelikož jsou jazyky podobné a mnohdy jim zde rozumíte, případně umí česky, alespoň základy a nemáte tak pocit neznáma. Ač jde o dovolenou, kterou lidé tráví převážně u moře, Chorvatsko disponuje mnoha krásnými památkami, městy, náměstími či přírodními parky, které můžete navštívit. Jaká bude vaše cesta do Chorvatska?

Výběr je zcela na vás

Někdo volí automobil, protože je to velmi pohodlné. Ostatně ženy to kvitují, protože nejsou omezeny na jeden kufr, který musí mít určité rozměry, musí se vejít do přikázané váhy, jinak připlácíte za každý kilogram. Jedete-li s menšími dětmi, můžete s sebou vzít spolu věcí, díky kterým bude dovolená příjemná. Chorvatsko autobusem je zase pohodlné pro řidiče. Mnohdy je dlouhá cesta zmáhá, kolony, uzavírky, nehody a vše další, to umí pěkně potrápit. A celý den za volantem je někdy už opravdu hodně.